headerphoto
Home

Drewno podłogowe - dlaczego jest lepsze od paneli?

Artel spółka cywilna
52-212 Wrocław, Nenckiego 138
Polska,
Telefon: 71 78 10 266, 605 273 232 Fax: 71 78 10 266

Osoby, które przeprowadzają remont staje przed dylematem jakim jest wybór pomiędzy drewnem a panelami.

Kierując się ceną, na pewno większość wybrałaby panele. Jednak jest to błąd, gdyż po latach najczęściej okazuje się, że inwestycja w droższe drewno podłogowe była o wiele bardziej opłacalna.

Drewno posiada lepsze właściwości jeśli chodzi o wyciszanie dźwięków. Twarde panele powodują powstawanie nieprzyjemnego stukotu, a upadające na nie przedmioty powodują głośny i słyszalny w całym domu hałas. Laminaty mogą być nieprzyjemne również dla osób mieszkających piętro niżej. Choć panele potrafią imitować wygląd wielu powierzchni, to jedynie podłogi z drewna dostępne na stronie www.artel-art.pl/podlogi/ dają prawdziwe odczucia i zachowują piękny wygląd na lata. Dodatkowo, drewno starzeje się z czasem, a jego struktura zyskuje głębi. Jest to klasyka piękna.

Ceny drewna są wyższe od paneli. Jednak drewno cechuje się o wiele większą odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Panele reagują na wodę, poprzez nasiąkanie wodą i wypiętrzanie się. Struktura paneli staje się zachwiana, dodatkowo jeżeli panele zostaną porysowane, niezbędna jest ich wymiana.

Podłogi drewniane łatwo jest poddać obróbce oraz odnowieniu, a ich wygląd praktycznie się po tym nie zmieni. Dzięki temu drewniane deski są inwestycją na lata. Drewno posiada właściwości, które nie pozwalają roztoczom na nadmierne osadzanie się na jego powierzchni. Przeciwnie rzecz ma się z panelami, na których kurz może dowolnie się osadzać. Podłogi wykonane z drewna są bezpieczniejszym wyborem dla alergików. Jako produkt częściowo sztuczny, rozkładanie się paneli w środowisku trwa latami. Z kolei drewno jest naturalnym produktem, który nie zagraża środowisku. Szukając estetycznego, wytrzymałego i przyjaznego dla domu materiału, który pozwoli wykończyć podłogę, można śmiało polecić deski drewniane.

Zobacz to na zdjęciach:

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł