headerphoto
Home

Diabeł tkwi w szczegółach - jak odnowić stare szaf

Nie masz wolnych środków finansowych, a zbrzydły Ci meble, które masz w domu już dobre kilka lat? Jeśli nie masz pieniędzy na nowe szafki, jest kilka sposobów na renowację tych, które już masz w domu.

Nie obciążą one Twojej kieszeni, ale w prosty i szybki sposób sprawią, że poczujesz się w swoim domu o wiele lepiej. 
Czasami wystarczy trochę farby
Możesz przemalować swoje stare meble zwykłą farbą akrylową. Koszt jednego opakowania farby to nie więcej niż 50 złotych, a pół litra w zupełności wystarczy aby pomalować od kilku do kilkunastu elementów. Jeśli nie planujesz bardzo radykalnej zmiany, wystarczy, że pociągniesz nowym kolorem wybrane elementy mebli - na przykład tylko drzwiczki. Dobrym pomysłem dla osób bardziej kreatywnych i odważnych jest wycięcie szablonu z wzorem, przyłożenie do powierzchni szafki i ozdobienie tylko wybranej części nowym kolorem. Trzeba jednak być bardzo dokładnym, aby farba nie wyciekła poza szablon. Jeśli jednak nie masz ochoty na przemalowywanie swoich mebli, warto zastanowić się nad ich oklejeniem. W sklepach dostępne są dobrej jakości okleiny do drewna, imitujące różnego rodzaju faktury i powierzchnie.
Naklejając takie coś na szafki można odmienić ich wygląd o 180 stopni. Popularne obecnie jest także wykorzystywanie rzeczy dostępnych w domu. Jeśli masz stare gazety i klej do tapet, możesz spróbować i przykleić je na drzwi nudnej szafy, albo okleić bok półki na książki. To ciekawe rozwiązanie, które przypadnie do gustu wielbicielom sztuki i literatury. Nie chcesz aż tak wielkiej zmiany w swoim pokoju? Może aby lekko odnowić wnętrze wystarczy dodać jakiś nowy szczegół? Zastanów się czy po prostu nie warto zmienić uchwyty do mebli na takie jakie produkuje np ta firma: https://www.hafele.pl/pl/
W sklepach z wyposażeniem domu dostępne są całe półki takich akcesoriów, wykonanych z różnych materiałów, i w różnych kolorach. Do wyboru są standardowe metalowe uchwyty meblowe, srebrne, brązowe albo czarne. Możesz także spróbować czegoś bardziej szalonego i spróbować zamontować uchwyty bardziej artystyczne, wykonane z ceramiki. Bez wątpienia nadadzą one każdemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Zobacz to na zdjęciach:

meble

szafki

uchwyty

zawiasy

akcesoria


Skomentuj ten artykuł