headerphoto
Home

Brodzik pod prysznic

Wykańczanie, czy remont łazienki to zawsze czas trudnych wyborów - oto bowiem należy zdecydować się na rozwiązania, które pozostaną z nami przez wiele lat.

Nagle okazuje się, że kształty, czy kolory poszczególnych elementów wystroju wnętrza mają niebagatelne znaczenie. Czy zdecydować się na wannę, czy może wystarczy sam prysznic? A może, i jedno, i drugie? I choć zakup brodzika do prysznica może się początkowo wydawać dziecinnie prosty, to jednak ogrom dostępnych opcji może być wręcz przytłaczający. Zatem - jak wybrać brodzik prysznicowy? 

Jednym z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do brodzików prysznicowych jest akryl. Brodziki Schedpol akrylowe są bardzo trwałe, lekkie, dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, przyjemne w dotyku, a jednocześnie stosunkowo tanie. Ten szereg zalet z pewnością wpływa na ogromną popularność tego materiału i nie należy się dziwić, że w większości sklepów budowlanych, to właśnie tego typu brodziki będą stanowiły przeważająca część ekspozycji.

Warto jednak zaznaczyć, że akryl nie jest jednak wolny od wad. Choć sam brodzik jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, wierzchnia warstwa akrylu jest niestety dość podatna na różnego rodzaju zarysowania - czasem nawet porysuje go zwykła poziomnica podczas montażu. Nie wpływa to ujemnie na funkcjonalność brodzika, jedynie obniża jego walory estetyczne. Warto też podkreślić, że różnego rodzaju proszki do czyszczenia łazienki mogą porysować powierzchnie akrylowe - warto wiec wyposażyć się raczej w płyny do mycia lub mleczka. W przeciwnym razie nasz brodzik może brzydko zmatowieć lub zżółknąć.

Zobacz to na zdjęciach:

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł